Testy psychologiczne i psychotesty za darmo?

Warto siebie poznawać choćby cząstkowo poprzez testy psychologiczne.Znalazłam na ten temat ciekawy artykuł w Artelisie.

Autorem artykułu jest Ryszard Krupiński

Wielu z nas rozwiązuje psychotesty przy różnych okazjach. Robimy to z ciekawości, dla zabawy. Powodów jest wiele, ale czy tak naprawdę rozwiązujemy prawdziwe warte uwagi testy? Bardzo często mówiąc potocznie, „dajemy nabić się w butelkę”. Jak rozpoznać wartościowy test i czym się kierować? Kilka cennych uwag.

Testy psychologiczne miał okazje rozwiązywać chyba każdy. Stosuje się je podczas rekrutacji na różne stanowiska pracy, podczas rekrutacji do szkół, jak również przy staraniu się o niektóre prawa jazdy. Jest to znakomite narzędzie do poznania charakteru danego człowieka. Dzięki takim testom ocenić jesteśmy
w stanie, jak dana osoba zareaguje na konkretną sytuację, wydarzenie wymagające trzeźwego myślenia. Psychotesty to również ciekawa forma zabawy oraz dobry sposób na poznania siebie.

Dostęp do takich testów ma praktycznie każdy. Wystarczy odpalić przeglądarkę internetową i wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Mnogość wyników, jakie otrzymamy, może przyprawić o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że tak jak w innych sprawach, tak i w tej dziedzinie należy zachować rozsądek i nie dać się skusić „byle czym”.

Jak każdy towar tak i ten różni się między sobą jakością. Mądry wybór gwarantuje nam pełną satysfakcje
i dobrą zabawę. W takim razie, skąd dany użytkownik ma wiedzieć, że ten test jest wart uwagi, a ten drugi to albo strata czasu, albo wyrzucanie pieniędzy w błoto. Reguła jest prosta. Tak jak w przypadku innych usług lub dóbr, jeśli coś jest za darmo, to znaczy, że albo jest to bubel, albo wiążą się z tym ukryte koszty. Z psychotestami jest identycznie. Darmowe testy są zazwyczaj albo robione „na kolanie”, czyli na szybko lub po prostu pozbawione wartościowej treści. W myśl znanej zasady im więcej, tym lepiej, co zawsze odbija się, na jakości produktu. Pamiętać jednak należy, że przepłacać też nie warto. Bardzo często płaci się za samą markę, w tym przypadku, renomę konkretnego serwisu. Zawyżona cena, jaką zapłacić musimy za test, wcale więc nie oznacza, że otrzymujemy produkt najlepszy. Najprawdopodobniej jest to ten sam psychotest, który znajduje się na innej stronie, za którego tam zapłacimy znacznie mniej.

Ryszard Krupiński, www.wiedza24h.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze: 5

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Cenne informacje.
Jak będę sobie robiła test,
to będę wiedziała jakimi kryteriami się kierować.

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Krystyna

Ostatnio zrobiłam sobie test na temat mojego stanu zdrowia.
Zapłaciłam 1,00 słownie: jeden złoty SMS-em. Byłam tym faktem
zdziwiona i zaskoczona.

Dzięki artykułowi Ryszarda Krupińskiego, który umieściłaś
Grażynko jestem oświecona :-) i wiem teraz jak to działa.

Dziękuję pięknie za te mądrości autorowi i Tobie Grażynko!

Pozdrawiam serdecznie
Zosia Klepuszewska

Psychotesty, podobnie jak horoskopy, najlepiej traktować z dystansem. Forma rozrywki, zabawy, może i spojrzenie na siebie z innej strony, może impuls do głębszego zastanowienia się nad sobą, ale żeby brać na serio? Odradzam :)

Aby sprawdzić czy test, który stosujemy jest dobrym narzędziem trzeba dowiedzieć się więcej na temat teorii na jakiej jest oparty, jego rzetelności, trafności oraz czy są zrobione normy i adaptacja do naszej kultury.

Właśnie do zastanowienia. No i trzeba patrzeć krytycznie. Jak mnie wynik nie dotyczy, to nie ja : )

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin