Radykalne Wybaczanie ma moc uzdrawiania

Przedstawiłam swoje korzyści z gry Satori. A dzięki filmowi zmontowanemu przez Grażynkę Adamską mogłam wreszcie pokazać, jak ta gra wygląda.

Gra Satori opiera się na idei Radykalnego Wybaczania.

Aby oczyścić „aurę” wokół siebie, należy rozprawić się z żalami, które blokują przepływ dobrej energii
do naszego życia.
Wybaczanie ma moc uzdrawiania.
Ale mało skuteczne jest tradycyjne wybaczanie, oparte na pojęciu ofiary i kata. Moc uzdrawiania ma tzw. Radykalne Wybaczanie wg metody Collina Tippinga, polegające na zmianie perspektywy patrzenia na dane wydarzenie. Zdarzyło się, byśmy czegoś się nauczyli.

Bardzo pięknie zostało to wyjaśnione w artykule we Wróżce z października 2004 r., pt. Daruję ci wszystkie krzywdy.

/…/ Tu nie chodzi o tradycyjne wybaczanie, które zakłada, że ktoś komuś coś zrobił, że zdarzyło się coś złego. Radykalne wybaczanie jest metodą uzdrawiania siebie. Zmieniasz punkt widzenia i zmienia się rzeczywistość.

/…/ Tipping mówi:
Kiedy chociaż częściowo zaakceptujemy tę ideę, uświadomimy sobie, że nie musimy nic wybaczać, bo wszystko, co się zdarzyło, zostało wybrane dla naszego dobra. W tym momencie nasza mentalność ofiary, strach, paranoja, poczucie winy automatycznie znikają, uwalniając energię, którą do tej pory traciliśmy na tłumienie negatywnych przeżyć. To bardzo szkodliwa energia, potrafi nie tylko zatruć życie, ale i zrujnować zdrowie. Odkąd prowadzę warsztaty radykalnego wybaczania i walki z rakiem, ludzie opowiedzieli mi tyle strasznych historii, że doszedłem do przekonania, iż chyba nie ma na świecie człowieka, który chociaż raz w życiu nie doznałby poważnej krzywdy. Chętnie o tych krzywdach opowiadamy, a nasi przyjaciele wysłuchują niekończących się historii.

Najczęściej wypełnia się specjalny arkusz wybaczania, który można znaleźć w książce Tippinga Radykalne wybaczanie albo pisze się trzy listy. Można też zgłosić się na warsztaty radykalnego wybaczania.

Wypełniając arkusz, najpierw opowiada się swoją historię zdarzenia, wyraża się swoje uczucia, a następnie porzuca się dawną interpretację, przyjmuje nową perspektywę i stosuje się proces zmiany.

fragment arkusza radykalnego wybaczania

Przybliżę ci jeden z punktów:

3. Porzuć dawną interpretację.

Poczytaj, jak Monika zmagała się ze zrozumieniem zdrady męża, a także poznaj metodę 3 listów.

Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

Komentarze: 1

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witaj Grazyno

Dziekuje za mail o wybaczaniu.Masz racje, wybaczyc komus to uwolnic sie od zlych emocji.Ja pare lat temu tez mialam problemy z wybaczaniem.
Dzisiaj jestem wolnym czlowiekiem.Uratowala mi zycie ksiazka ,,Potega podswiadomosci,, J.Murphy. I nie przesadzam piszac te slowa.

pozdrawiam serdecznie
Halina

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2020. Powered by WordPress & Romangie Theme.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin