Każda Twoja decyzja w życiu jest determinowana
przez hierarchię wartości

Przez kilka miesięcy poruszałam w blogu temat kształtowania nawyków. Bardzo ważny, bo jakie nasze nawyki, takie nasze życie. Zgromadziłam te wpisy w kategorii Nawyki.

Powinniśmy dążyć do wyrobienia w sobie nawyków, które wprowadzą w nasze życie szczęście (poczucie szczęścia) jako naczelną wartość : )

Jak cel podpiąć do wartości?

Jak cel podpiąć do wartości?


Jeśli jednak mamy nieodpowiednie przekonania i wartości, nie uda nam się zmienić swojej rzeczywistości, bo nawet nie będziemy potrafili obrać celów, które zmierzają do ulepszenia naszego życia. I tylko będziemy się dziwić, dlaczego to czy tamto nam się ciągle przytrafia, dlaczego spotykamy takich wstrętnych ludzi, dlaczego ciągle nie mamy siły ani motywacji. Jak cel podpiąć do wartości pisałam już
w blogu. Podawałam także listę wartości. Gdy chcemy się zastanowić nad wartościami, zdarza się, że dopada nas pustka w głowie i trudno nam wykonać zadanie wymienienia 10-15 wartości ważnych dla nas i uszeregowania ich od najważniejszej do najmniej ważnej wśród tego absolutnego minimum : )

Przypomnę je tutaj jeszcze raz:

Miłość Niezależność Rozwój osobisty
Akceptacja Elastyczność Wykształcenie
Zaufanie Wolność Wiara
Mądrość Kreatywność Zdrowie
Wyobraźnia Piękno Wygoda
Marzenia Intymność Dobra zabawa
Humor Bezpieczeństwo Szczerość
Spokój Energia Komfort
Wdzięczność Satysfakcja Spokój
Wsparcie Radość Pewność
Wrażliwość Szczęście Sprawiedliwość
Lojalność Harmonia Dostatek
Balans Bogactwo Duma
Intuicja Sukces Przygoda
Motywacja Perfekcjonizm Ryzyko
Pasja Niezależność finansowa Wyzwania

Porozmawiajmy o wartościach, zapraszam cię do komentowania

Grażyna

Komentarze: 5

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Wspaniałe są te wartości i jak już sobie myślę, że mogłabym wybrać to to i tamto, to czytam dalej i patrzę z tym byłoby jeszcze super, a i to się by się przydało. :)

Ja też wybrałabym wiele z nich, a tu zwykle trzeba się ograniczyć do 10 max : )

Wszystkich szukających wskazówek jak odnieść sukces w zyciu zawodowym zapraszamy do naszego cyklu Cytaty Sentencje Aforyzmy Złote myśli – SUKCES. Uważnie analizujemy wypowiedzi wielkich tego świata – polityków, pisarzy, malarzy, biznesmenów, a także filozofów. Najważniejsze ich myśli przedstawiamy za pomocą przyjaznych infografik. Zawsze łatwo się mówi – odniosłem sukces, ale najtrudniej jest ten sukces utrzymać i piąć się w górę. Czasami warto zrobić też dwa kroki do tyłu po to by złapać równowagę, przemyśleć kolejne posunięcia, opracować skuteczną strategię. Zbiór sentencji na temat tego jak odnieść sukces to dobry krok w stronę zrozumienia co jest naprawdę ważne, a na co szkoda czasu. http://www.lifeandmore.pl/pl/235,63,1494,0,1,cytaty_sentencje_aforyzmy_zlote_mysli_sukces.html

Trzeba też zrozumieć, że sukces dla każdego człowieka może oznaczać co innego. W portalu Life and More – Magazyn Ludzi Sukcesu publikujemy wywiady z osobami, które już dosięgnęły szczytów i zrealizowały swoje marzenia, osiągnęły sukces w biznesie lub realizuje swoje pasje w sztuce. Warto prześledzić co mówią te osoby.

I na koniec takie abc człowieka chcącego coś osiągnąć w życiu – sukces jest jak pieczenie ciasta co udowadnia nasz artykuł pt. Jak osiągnąć sukces w życiu piekąc ciasto. Polecamy. http://www.lifeandmore.pl/pl/221,51,1471,0,1,artykul_sponsorowany_jak_osiagnac_sukces_w_zyciu_piekac_ciasto.html

Cześć!

Fajny wpis. Widzę, że poruszamy podobne tematy. Też interesuje mnie wpływanie na otaczającą nas rzeczywistość. Jak chcesz zobacz to https://poznaj-siebie.pl/kreowanie-rzeczywistosci/

Pozdrawiam!

Cześć! Fajny wpis. Widzę, że poruszamy podobne tematy. Też interesuje mnie wpływanie na otaczającą nas rzeczywistość. Jak chcesz zobacz to https://poznaj-siebie.pl/kreowanie-rzeczywistosci/.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin