Jak pozyskiwać darowizny i 1% podatku na leczenie dziecka,
czyli Wskazówki i inspiracje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Mam szczęście :-) Z kolejną świetną książką zwrócił się do mnie autor z prośbą o wydanie.

Tym razem pan Piotr Barszcz, ojciec chorego Jasia, który z powodzeniem od kilku lat organizuje akcje zbierania funduszy na leczenie synka.

Jeżeli potrzebujesz pieniędzy na leczenie dziecka lub siebie, to książka dla ciebie.

Należy się spieszyć, by za późno nie wystartować z akcją.


Zapraszam cię...

Słowo od Wydawcy

Jestem zafascynowana barwnym, przystępnym językiem, jakim pan Piotr dzieli się swoją wiedzą. Zwraca uwagę delikatność autora w kontaktach z ludźmi, co na pewno przysparza mu kolejnych zwolenników jego idei pomocy dziecku.

Jeżeli chcesz pomóc Jasiowi, możesz wpłacić darowiznę lub 1% podatku na rzecz kosztów jego leczenia. Kontakt na stronie internetowej www.jasiobarszcz.pl. Możesz także kupić tę książkę. Cena jest niewielka,
bo tylko 14,97 zł za 120 stron konkretnych wskazówek
.

Co jeszcze napisałam w Słowie od Wydawcy?

Słowo od Wydawcy
Dziękuję panu Piotrowi, że zwrócił się do mnie z propozycją wydania tej niezwykle ciekawej książki. Autor udziela porad, jak pozyskiwać darowizny i 1% podatku na leczenie chorego dziecka.
Leczenie Jasia, syna pana Piotra, kosztuje rocznie ponad 30 tys. zł. I tyle udaje się panu Piotrowi pozyskiwać dzięki wypracowanym metodom, które opisuje.
Na wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją składają się m.in.: nabywane w różnych krajach leki i suplementy diety, zagraniczne badania diagnostyczne, produkty żywnościowe kupowane w specjalistycznych sklepach (Jaś musi utrzymywać dietę bezglutenową, bezmleczną i z radykalnym ograniczeniem cukru), koszty wyjazdów na konsultacje, turnusy rehabilitacyjne i terapię.
Dzięki intensywnej pracy (ponad 3 lata) z udziałem wielu zaangażowanych w ten proces osób, Jaś nadal ma szansę na poradzenie sobie ze swoją chorobą – w 2007 r. udało się ją zatrzymać i od tego czasu czyni on systematyczne postępy.
Książka składa się z kilku części. Pierwsza, jak pan Piotr pisze, jest „częścią techniczną”. Przedstawia, jakie praktyczne działania możesz podjąć, krok po kroku, starając się o pieniądze na leczenie dziecka. Działania te przyniosły rodzicom Jasia powodzenie. Pan Piotr pisze także, jak się przygotować do akcji i kiedy ją rozpocząć.
Szczególnie nowatorski i skuteczny wydał mi się tu opisywany sposób wykorzystania tzw. Ambasadorów. Pan Piotr pisze o ich wielkiej roli:
Nie byłbym w stanie nawiązać tak bezpośredniego kontaktu z tak wielką liczbą Adresatów. Tworzona przez Ambasadorów sieć kontaktów, oparta na międzyludzkiej więzi, sprawia, że idea finansowej pomocy na leczenie Jasia ma szanse stać się bliska dla bardzo licznej grupy Pomagających.

Część druga mówi o rozwiązywaniu problemów psychologicznych związanych z wychodzeniem do ludzi z prośbą o pozyskiwanie funduszy na leczenie. A także podaje wiele kolejnych przykładów działań w zakresie ich zdobywania.

Części pierwsza i druga mają szerszy wymiar niż tylko pozyskiwanie darowizn i 1% podatku na leczenie. To dobry przykład skutecznego marketingu w ogóle.

Część trzecia mówi o konieczności pracy nad samym sobą. Pan Piotr przedstawia w niej, jak ważna jest właściwa hierarchia wartości, motywacja oraz poszukiwanie w kryzysie aspektów pozytywnych – tego, co rozwija.
Część czwarta dotyczy pokonywania wewnętrznych przeszkód w rozpoczęciu i systematycznym kontynuowaniu akcji gromadzenia funduszy na leczenie dziecka. Oparta jest na wykształceniu psychologicznym i doświadczeniu pana Piotra. Tu ponownie oddam głos autorowi:
Po pierwsze, jest ona przeznaczona przede wszystkim dla Rodziców,
którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem akcji pozyskiwania funduszy na leczenie swojego dziecka, ale mają trudności z podjęciem decyzji w tej sprawie.
Po drugie, adresatami tej części są Rodzice, którzy wprawdzie akcję pozyskiwania funduszy rozpoczęli, ale robią to z małym wewnętrznym przekonaniem, „na pół gwizdka”. Stan subkonta ich dziecka jest niski w odniesieniu do potrzeb. Wiem, że Adresaci niniejszej partii tekstu to liczna grupa Rodziców.
I po trzecie, część ta przeznaczona jest dla pozostałych osób – tzn. wszystkich tych, które pragną uczyć się podejmowania decyzji, by uzyskać większą (bądź jeszcze większą) pewność siebie odnośnie tego, że ich rozstrzygnięcie jest właściwe.

Część piąta jest najbardziej osobista, wręcz intymna. Mówi o wsparciu w Bogu przy podejmowaniu decyzji.

Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin