Cudowna moc wybaczania

Budowanie wysokiej samooceny i poczucia własnej wartości jest to zdążanie
do zapewnienia sobie spokoju wewnętrznego w różnych obszarach, bo dopiero wtedy nic nie blokuje naszej naturalności, naszego „ja”.

Oczywiście, jeśli wydaje ci się, że ty nie masz wartościowego „ja”, do którego ujawnienia się mogłabyś zdążać, to tylko dlatego, że siebie nie znasz i o tym nie wiesz. A może nawet w to wątpisz. Ale to tylko dlatego wątpisz, że od najmłodszych lat podlegałaś negatywnemu „tresowaniu”, że na nic się nie stać, nic sobą nie reprezentujesz, do niczego się nie nadajesz.

Powoli :-) Dojdziemy do możliwości poznania talentów i siebie, bo nawiązałam bardzo wartościowy kontakt
z psychologiem, który będzie przygotowywał czy wyszukiwał testy do poznawania siebie w różnych aspektach.

Ale dziś chciałam zwrócić twoją uwagę na podstawę wszystkiego, czyli wybaczanie.

I nie w tradycyjnym rozumieniu, kat-ofiara. Czyli: Wybaczam ci, bez względu na to, jak mnie dotknąłeś.

Ale na planie boskim, planie Wszechświata, Wyższej Mocy. Bo to wszystko zdarzyło się po to, żebyś się czegoś nauczyła i wzniosła na „wyższy poziom” rozumienia, miłości do ludzi.

Jeśli nie zrobisz porządku z tym, to znowu spotkasz tych ludzi, których przyciągasz, a którzy cię ranią. Znowu upadniesz… Obyś tylko umiała się podnieść.

A podstawą wszystkiego jest wybaczenie. Każdemu, kto przychodzi ci do głowy, że cię skrzywdził.

Robiłam kilka wpisów na temat Radykalnego Wybaczania, a w jednym z nich udostępniłam gratisowe arkusze Colina Tippinga do samodzielnego wypełniania.
I zachęcam cię do ściągnięcia arkusza, do przyjrzenia się mu, do refleksji.

Najlepiej działa udział w warsztacie Radykalnego Wybaczania, udział w grze Satori, o której magii
pod kierunkiem Sylwuni Kalinowskiej
pisałam i umieściłam film nagrany dzięki zaangażowaniu Grażynki Adamskiej, Czarodziejki z FB i GL :-) Sylwunia to „wybiór” do Warszawy. Ale warto :-)

Warsztaty „w realu” mają wielką moc zmian.

Zapraszam do komentowania, będę ci ogromnie wdzięczna :-)

Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

Komentarze: 11

Masz coś do powiedzenia:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Jestem przeciwniczką wybaczania.
Jest to droga do nikąd.
Być może daje to równowagę niektórym osobom,
ale na pewno nie wszystkim.
Jestem zwolenniczką rozwiązywania problemów.

Pozdrawiam Cię Basiu bardzo serdecznie !

Tak to jest jak rozmawia się z drugą osoba :-))))

Pozdrawiam Ciebie Grażynko bardzo serdecznie .. :-))))

Krysiu, pisalam na FB, ale dodam jeszcze tu. Bo dla osób, ktore nie znają tego zgadnienia to trudne do zrozumienia i akceptacji.

Radykalne Wybaczanie nie zakłada nie rozwiązania problemu.

Czym innym jest stawianie granic na planie ludzkim, odpowiedzialność za czyn, jeśli jest to czyn, który może podlegać karze.

Chodzi o opowiedzenie sobie wg arkusza nowej historii tego wydarzenia.

Bo pod spodem tego wszystkiego tkwi brak miłości do siebie.

Co prawda są problemy tak trudne, ze ja osobiscie nie dojrzalam do ich zrozumienia, np. zabójstwo czy gwałt.
W czym tu się mozna dopatrywac braku milosci do siebie i nieuchronnosci ewentualnej zdarzenia.

Wiesz ja to rozpatruję jako problem do rozwiązania.
Co ma wspólnego wybaczenie z rozwiązaniem problemu ?

Witaj Krysiu

Jeśli jesteś szczęśliwa, wszystko ci się układa, masz satysfakcjonujące związki z ludźmi, to właściwie nie widzę powodu, byś miała jakoś szczególnie wierzyć czy starać się rozumieć zalety Radykalnego Wybaczania.

To działa na takim planie „boskim”, mentalnym, że np. kobieta przyciąga określonych mężczyzn, bo brakowało jej miłości ojca albo była jakoś przez niego źle traktowana. I podświadomość ma „anteny” nastawione na bycie ofiarą. I tak się zachowuje, że w kolejnych związkach odtwarza ten schemat bycia ofiarą i w kolejnych związkach zostaje zdradzona.

Albo znowu ci ktoś zrobił „świństwo”, oszukał cię.

I Colin Tipping to zbadal, odkryl skutecznosc metody i stworzyl arkusze do opowiadania historii skrzywdzenia w innym świetle.
I ja w to wierze, mialam bowiem kontakty raniące, z oszustami, ktorzy doprowadzili mnie w pewnym momencie do ruiny finansowej, ale sprawdzilam metode na sobie, czyli pracowalam z arkuszami, bralam udzial w warsztatach Sylwuni Kalinowskiej i nie mam żalu do nawet najwiekszych krzywdzicieli, otaczają mnie przeważnie ludzie życzliwi i propaguje ten sposób podchodzenia do tego, jacy to inni są wredni, czyli eliminowanie ich z mojego życia :-)

Ale, oczywiście, samo RW nie wystarczy. To proces zmian. Zmiany przekonań, uczenia się stawiania granic. Argumentacji. Szukania w sobie wartości. Szukania celu swojego życia i misji życiowej.

A, no i to w komentarzach, ale mam wpis na ten temat.

http://blog.psychologiasukcesu.com/2010/07/jak-wyglada-gra-satori.html

http://blog.psychologiasukcesu.com/2010/06/nowa-opowiesc-na-grze-satori.html

Gra Satori to magia, losujesz problem, który akurat jest w twoim życiu ważny i gra cię prowadzi przez etapy jego rozumienia i uzdrawiania.

Ja za pięć minut nie pamiętam co dokładnie powiedziałam, a Sylwia pamięta słowa, problemy, imiona tych 5-7 osób zgromadzonych i naprowadza pytaniami, co wszechświat próbuje ci podpowiedzieć do zrozumienia.

I tak grasz, grasz i na jakiś czas dowiadujesz się, jaka jest twoja nowa historia, co na ten etap jest przed tobą do zrobienia.

Chęć do rozwiązywania problemów, kiedy zaistnieją, wymaga asertywności. Kiedy ktoś został skrzywdzony (i potrzebuje wybaczyć), najpewniej nie był asertywnym w momencie skrzywdzenia.

Czasem problemu nie da się rozwiązać (zaistniał w przeszłośći, ktoś już nie żyje, albo nie ma się z osobą kontaktu od wielu lat) i wtedy wybaczenie pomaga, uwalnia z przeszłości. Przywraca moc w Teraz.

Wybaczenie to proces. Zbyt wieloma wzorcami byliśmy uwikłani przez całe życie, by dać wybaczenie w moment. Wybaczenie przychodzi, jeśli jesteśmy skłonni wybaczyć, niezależnie od reakcji strony, której to dotyczy.

Z arkuszami wybaczania spotkałam się kilka lat temu. Nie pomogły w pełni, ale rozpoczęły cały proces bardzo znacząco. Dlatego polecam arkusze jako jedno z narzędzi.

Ważna była dla mnie nauka płynąca z procesu wybaczania, obserwowanie „dlaczego do tego doszło?”. To jest kolejna cenna wiedza z wybaczania. Gdy odkrywamy dlaczego, zaczynamy rozumieć to, co się wydarzyło i wybaczenie przychodzi. Także mądrość na przyszłość, by więcej nie robić z siebie ofiary poprzez odpowiednie wybóry naszej reakcji w danej sytuacji.

Teraz nie spotykają mnie sytuacje, w których musiałabym wybaczać, bo jestem już asertywna. Wybaczenie to proces, w którym uczymy się przede wszystkim o sobie. Gdy poznamy siebie, zyskujemy asertywność, jak moc. Zaczynamy rozumieć też innych.
Pozdrawiam ciepło.

umieć wybaczać wszystkim i wszystko….o ile życie byłoby piękniejsze ,spokojniejsze.Do Warszawy ,pograć w Satori ,niestety nie mogę przyjechać więc jak samej nauczyc sie radykalnego wybaczania? Czy warto kupić grę i próbować ja rozpracować ? Przy moim braku cierpliwosci to chyba nie jest dobry pomysł A może ,Grażynko, jakieś filmiki naprowadzające w necie polecisz?

Alu, nie ma sensu moim zdaniem kupowanie gry, choc w sumie jest w sprzedazy, to pewnie ludzie kupują i grają.
Ale to nie jest chyba gra typu Eurobiznes, ze kazdy tak sobie wiele z tego wyniesie. Z tym, ze nie wiem, wiec nie chce tu robic jakiejs antyreklamy.

Na YouTube jest umieszczony film, jaki nagrala Grazynka Adamska przed jedną z gier Sylwuni Kalinowskiej, gdzie uczestniczki mowią o korzysciach:
http://www.youtube.com/watch?v=Bc5uzzwN4hw

Nie wiem, dlaczego nie mozesz przyjechac do Warszawy, bo nie wiem, gdzie mieszkasz.
We Wroclawiu gry Satori prowadzi Lesia Jaworowska.

Kupowanie ksiazki Colina Tippinga tez nie ma sensu, bo nawet wiele osob sie zniecheca samym podejsciem Tippinga. Ja akurat ksiazke kupilam, ale nigdy nie przeczytalam, wiec tez nie mam zdania na tyle, zeby cie akurat zachecac czy zniechecac.

Ja dowiedzialam sie po prostu o arkuszach, dostalam link do arkusza i wypelnialam.
Pomogl mi wiele zrozumiec artykul we Wrozce, mam na blogu wpis na ten temat o rozumieniu i wybaczaniu zdrady męża.

Ale powiem, ze nawet samo wypełnianie arkuszy jest skuteczne, jesli nie masz innych możliwosci.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin

Copyright © 2021. Powered by WordPress & Romangie Theme.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin